Katalitik Konvertör Arızası

Katalitik Konvertör Arızası

Katalitik Konvertör Arızası

480 – 650 derece gibi yüksek aralıklarda çalışabilen bu parça araçların çevre dostu olmasına önemli katkı sağlamaktadır. Arıza ortaya çıktığında ise çevreye zararlı gaz yayılma riski ortaya çıkar. Arıza ile beraber en önemli sorunlardan biri tıkanma sorunudur. Düzenli bakım, zamanında temizlik ve kontrol çalışmaları ile sorunun daha kolay çözümü söz konusu olacaktır.
 
Katalitik konvertör arıza belirtileri bu kritik görev yapan parçanın durumunu ayrıntılı bir şekilde ortaya koyar. Arızanın işareti olan belirtiler, bir an önce harekete geçilmesi gerektiğini gösterir. Sürücüler bu tür değişimleri kolayca takip edebilir. Bu sayede aracın sorunları için doğru ve zamanında hareket etmek mümkün olur. Arızanın ortaya çıkması ile beraber:
  • Motor performansında düşüş yaşanır.
  • Egzoz kısmından koyu renkli bir duman çıkar.
  • Egzoz kısmından tıkırtı ve buna benzer sesler gelir.
  • Aracın altı çok ısınır.
  • Kükürt kokusu benzeri bir koku yayılır.
Bu tür belirtileri her zaman çok ciddiye almak gerekir. Aksi durumda sorunların çok daha fazla büyüme ihtimali ortaya çıkar. İç kısım seramik olması sebebiyle aşırı ısınmalarda bazı atıkların kurum şeklinde gövdeye yapışması söz konusu olabilmektedir. Bu türlü değerlendirme sonucunda temizlik konusunda da güvenilir bir hizmetin önemi ortaya çıkar.
 
Katalitik konvertör tıkanması pek çok sorunu beraberinde getirir. Bu gibi durumlarda katalitik konvektör sökülür, temizlenir ve tekrardan yerine monte edilir. Temizlik için kullanılan malzemeler ergonomik olmalı ve konvektöre zarar vermemelidir. Bununla beraber temizlik işlemi bittikten sonra konvektör kesinlikle kurulanmalı ve daha sonra monte edilmelidir. Uzman ekiplerimiz sökme takma ve tamir konusunda her zaman başarılı çalışmalarla kendini göstermiştir. Katalitik konvektör temizliği konusunda yine servisimizin hizmetlerine güvenebilirsiniz.
 
Yüksek performanslı ve güvenilir çalışmalar noktasında, servisimiz çok ayrıcalıklı bir yere sahiptir. Modern iş istasyonlarımız, problemleri tanımlama ve çözüm noktasında müşterilerimize her zaman yardımcı olur. Aracınızın istenen performansa ve verimliliğe ulaşması için bizden yardım alabilirsiniz. Usta ekiplerimiz ve ergonomik iş istasyonlarımız her zaman çözüm için hazırdır.
 

Katalitik Konvertör Arızası
Hemen Ara Yol Tarifi
X